İskenderun’a gelen kuru yük gemisinde balık faciası!

Yayınlanma Zamanı : 11 Şubat 2021 Saat: 13:18

İskenderun’a gelen kuru yük gemisinde balık faciası!

İskenderun’a gelen kuru yük gemisinin mürettebatı yakalanan balon balığını yedikten sonra zehirlendi. Geminin kaptanı Muhammer Alak ise zehirlenerek hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre; İzmir’den aldığı kuru yükü İskenderun’a getiren gemideki mürettebat 27 Ocak günü balık avladıkları sırada ağlarına takılan balon balığını geminin derin dondurucusuna attı. 30 Ocak günü ikinci kaptan Alak’ın isteği üzerine temizlenerek pişirildi. Balıkları yiyen geminin ikinci kaptanı Muhammer Alak, baş çarkçı Asım Cort, aşçı Şahin Yılmaz ve makine yağcıları Nazmi Aldemir ile Cüneyt Keleş kısa bir süre sonra zehirlenme belirtileri gösterirken, ikinci kaptan ise fenalaşıp yere yığıldı. 

Büyük panik yaşanan gemide kaptan Şerafettin Yılmaz, kalp masajı ve oksijen takviyesiyle Alak’ı hayatta tutmaya çalıştı. Ancak ikinci kaptan Alak, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Zehirlenen diğer 4 denizci, askerler tarafından hemen İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Asım Cort, durumunun ciddiyetini koruması üzerine Adana’daki Çukurova Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı ve yoğun bakımda süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"