Antakya-İskenderun yoluna yeni çehre!

Yayınlanma Zamanı : 09 Şubat 2021 Saat: 14:38

Antakya-İskenderun yoluna yeni çehre!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya-İskenderun yolunda gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Mevcut yolu sıradan bir kara yolu olmanın ötesine taşıyan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Savaş’a eşi Nazan Savaş da eşlik etti.

Çalışmalar kapsamında bin 600 ağaç ve 5 bin 500 bitki kullanılarak 13 bin metrekarelik yeşil alan oluşturulduğunu belirten Büyükşehir yetkilileri, 18 bin metrekarelik yürüyüş yolunun da yapıldığını ifade etti.

Trafiğin güvenli ve akıcı hale gelmesi için servis yollarının oluşturulmasıyla bölgenin yeni ve farklı bir kimlik kazandığını belirten ekipler,  yolun bölgedeki vatandaşların yürüyüş ve koşu yapabildiği, evcil hayvanlarını gezdirebildiği ve dinlenebildiği alanları da içinde barındırdığını ifade etti.

Atıl vaziyette bulunan yolun yeni halinin şehre gelen konukların ilk izlenimlerinin olumlu olması açısından önemli olduğunu belirten Lütfü Savaş, çalışmada emeği geçen HBB çalışanlarına teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"