Arsuz’da karantina

Yayınlanma Zamanı : 03 Şubat 2021 Saat: 15:48

Arsuz’da karantina

Arsuz’a bağlı Kurtbağı Mahallesi, Covid-19 vakaları ile temaslı kişi sayısının artması nedeniyle karantinaya alındı. Koronavirüs testi pozitif çıkan 32 kişi ve 37 temaslının tespit edildiği mahalle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla bulaş riskini azaltmak amacıyla bugün itibariyle 10 gün karantinaya alınırken, jandarma ekipleri mahalleyi giriş ve çıkışlara kapattı.

Arsuz Kaymakamlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘240 haneli ve yaklaşık 1000 nüfuslu yerleşim yeri olan Kurtbağı Mahallemiz; Covid-19 testi pozitif çıkan (32) ve temaslı (37) olmak üzere toplam (69) şahıs olması sebebiyle ve temaslı sayısının daha fazla da olabileceği de göz önünde bulundurularak karantina altına alınmıştır. Bakkal ve fırınların faaliyet gösterebileceği karantina sürecinde sağlık, vefat vb. zaruri durumlar dışında mahalle dışına izinsiz çıkılması ile imece usulü ile yapılacak her türlü işlemler dâhil, ev ziyaretleri de yasaklanmıştır.”

Filyasyon ekiplerinin mahallede temaslı hastaları tespit çalışmaları devam ediyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"