Altınözü’nde 6 ev karantinaya alındı

Yayınlanma Zamanı : 02 Şubat 2021 Saat: 11:37

Altınözü’nde 6 ev karantinaya alındı

Altınözü İlçe Umumi Hıfzıssıhha,  yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçeye bağlı Ziyaret Mahallesi’nde 6 evin karantinaya alınmasını kararlaştırdı. Altınözü Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Ziyaret Mahallesi Ziyaret Sokak’taki bazı kişilerin COVID-19 testlerinin pozitif çıktığı ve önlem amacıyla 10 günlük karantinaya alındığı bilgisi paylaşıldı.  

Kaymakam Bülent Uygur başkanlığında olağanüstü toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararına istinaden, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla sokaktaki 6 evin karantinaya alındığı belirtilen açıklama şöyle, “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir. Bu çerçevede  İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72.inci maddelerine istinaden Ziyaret Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Ziyaret Sokaktaki 180,  184, No: 185, 187- 187/1, 189 ve 210 numara olarak belirlenen adreslerin 01.02.2021 tarihinden 10.02.2021 tarihine kadar karantina kapsamına alınması kararlaştırılmıştır” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"