Hatay’da 75 yaş üzerindekilerin aşılanması sürüyor

Yayınlanma Zamanı : 29 Ocak 2021 Saat: 19:52

Hatay’da 75 yaş üzerindekilerin aşılanması sürüyor

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda sürdürülen Kovid19 aşı uygulaması kapsamında 75 yaş üstü vatandaşların aşılamalarını sürdürüyor. İlk olarak sağlık kontrolünden geçirilen 75 yaş ve üstü vatandaşlar, aşının uygulamasının ardından yarım saat gözetim altında tutulurken,  yetkililer aşının koruyucu etkinliğinin hemen başlamadığına dikkat çekerek, maske, mesafe ve hijyen kurallarının ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Hatay İl Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Aşı polikliniklerimizde 75 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanmaları devam etmektedir. “Aşı Hayat Kurtarır” bilinciyle aşılanan bazı vatandaşlarımız bu değerli anı fotoğraflar ile ölümsüzleştirmektedirler. Pandemi ile mücadelede en önemli adımı atarak aşılanan vatandaşlarımıza, aşıların koruyucu etkinliğinin hemen başlamadığını, salgını bitirebilmek adına “Maske+Mesafe+Hijyen” kurallarına uymaya devam etmeleri gerektiğini hatırlatmak isteriz” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"