Belen’de işçilerin yüzü ‘GÜL’dü!

Yayınlanma Zamanı : 27 Ocak 2021 Saat: 13:50

Belen’de işçilerin yüzü ‘GÜL’dü!

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, 2018 yılında 696 No’lu KHK ile belediyeye bağlı şirkete kadrolu olarak geçiş yapan sürekli işçileri sevindirecek bir toplu sözleşmeye imza attı. Emeğe ve emekçiye önem veren Başkan Gül, 2 bin 825 lira açıklanan asgari ücretin üzerine çıkarak çalışanlarının en düşük 3200 TL, evli ve diğer yardımlarla beraber 3600 TL’ye kadar maaş almaları konusunda Belediye İş Sendikası ile anlaşmaya vardı.

Başkan İbrahim Gül, Belediye İş Sendikası Hatay İl Başkanı Abdi Ataç ile imzaladığı toplu sözleşmenin ardından, ‘Maaşları ödeyemezler’ diyenlere atıfta bulunarak yaptığı açıklamada, “Böylesine güzel bir sözleşmeyi imzalamanın mutluluğunu yaşıyorum. Cumhur İttifakı belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu güne, çok büyük bir borç yükünün altında hizmet etmeye çalışan ve tüm zorluklara rağmen, ilçemizde güzel hizmetlere imza attığımızda her zaman özverili çalışmalarıyla bizleri mahcup etmeyen işçi personellerimize, belediyemizin maddi sınırlarını zorlayarak çok güzel bir oranda maaş zammını onayladık. Bunun yanı sıra sosyal haklarda çocuk, yemek, yakacak, öğrenim, ölüm, doğum yardımı gibi maddi desteklerimizin yanı sıra yapılan göreve göre de çeşitli ödemeler, temizlik işçilerimize koku parası, şoförlerimize direksiyon parası, sorumluluk ücreti, kıdem tazminatında ve yıllık izin haklarında da iyileştirmelere imza attık. Bu sözleşme aslında birçok şeyi anlatıyor. Bizler göreve geldiğimizde ‘Maaşları ödeyemezler, hizmet edemezler, borç batağında olan bir belediye ne yapabilir?’ gibi sözleri birçok kez duyduk. Ama Cumhur İttifakı belediyesi olarak Rabbime şükürler olsun ki ilçemize çok güzel hizmetleri belediyemiz kasasından 1 kuruş çıkmadan Cumhur İttifakı milletvekillerimizin büyük katlısıyla ilçemize kazandırdık. Ama yeter mi asla. Bizler verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirerek vatandaşlarımızın duasını almayı sürdüreceğiz. Özellikle Milletvekillerimiz Abdulkadir Özel ve Lütfi Kaşıkçı’ya teşekkürü bir borç bilirim. İlçemizle ilgili ne sıkıntımız varsa kapanan tüm kapıları açarak, birçok hizmetin gelmesine vesile oldular. Rabbim onlardan razı olsun. İnşallah bir sonraki toplu iş sözleşmesinde Belen Belediyesi olarak gücümüze güç katarak, kıymetli mesai arkadaşlarıma çok daha iyi şartlarda bir sözleşmeye imza atarız. Yapılan sözleşmenin işçilerimize ve belediyemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"