EXPO2021 Fuar Alanı görücüye çıktı!

Yayınlanma Zamanı : 25 Ocak 2021 Saat: 17:03

EXPO2021 Fuar Alanı görücüye çıktı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, beraberindeki heyetle birlikte “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla 10 Aralık’ta kapılarını açacak olan EXPO’2021 hazırlıkları kapsamında Antakya-Defne bölgesinde inşaatı devam eden fuar alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Savaş’ın CHP Hatay milletvekilleri, siyasi partileri il başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, oda ve sendika başkanları ile basın mensuplarına hazırlıkların son durumu ile ilgili ayrıntılı bilgi verdiği inceleme gezisine AK Parti Hatay Milletvekillerinin katılmadığı dikkatlerden kaçmadı.

‘İşimiz daha yeni başlıyor’

EXPO’nun Hatay’ı her alanda uçuracağını söyleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bugün iki EXPO alanının biri olan 200 dönümlük Antakya-Defne EXPO alanında incelemelerde bulunuyoruz. Bundan sonra Hatay ticaret ve turizmde önemli bir konuma sahip olacaktır. İki ayrı EXPO alanı içerisinde yapılacak olan fuar merkeziyle Hatay’ımızı ön plana çıkarmış olacağız.  Ben bu projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu proje Türkiye’mizin, Hatay’ımızın projesi. Bu proje ile Hatay’ımız ayağa kalkıp, ülkemize değer katacak.  Çünkü, Hatay 9 yılda çok yoruldu. Sosyolojik, psikolojik ve ekonomik olarak çok zarar gördü. Buna rağmen düşmedi, dimdik ayağa kalkmasını bildi. Bu sebeple diyoruz ki; işimiz daha yeni başlıyor. Bu yaz itibariyle inşaatımız bitmiş olacak. İki EXPO alanımızı tanıtacak festivalimizi yaparak bölgemizi hem kültürel hem de uluslar arası arenada tanıtmış olacağız. Etkinliklerimiz 10 Aralık 2021 itibariyle başlayıp 2022 Nisan ayı itibariyle tamamlanacak. 2022 Nisan ayı itibariyle kültürel, sportif, ekonomik, eğitim, eğlence ve tabiî ki gastronomimizle birlikte Hatay’ımızı uçuracağız. Düzenleyeceğimiz festival ile Antakya-Defne bölgesindeki Expo alanında yerel ürünler ve yöresel yemekler, İskenderun-Arsuz Expo alanında ise UNESCO tarafından tescillenmiş şehirlerimizin bahçelerini ve yemeklerini tanıtacağız” dedi.

Başkan Savaş, konuşmasının ardından konuklarıyla birlikte EXPO2021 Antakya-Defne fuar alanını gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"