‘Antakya Medeniyetler Korosu Hatay’ın aynası’

Yayınlanma Zamanı : 21 Ocak 2021 Saat: 13:51

‘Antakya Medeniyetler Korosu Hatay’ın aynası’

Hatay Valisi Rahmi Doğan,  Hatay’da yüzyıllardır yaşatılan kardeşlik ikliminin sembolü haline gelin Antakya Medeniyetler Korosu’nu Kültür ve Turizm Bakanlığı özel ödülüne layık görülmesinden dolayı tebrik etti.

Antakya Medeniyetler Korosu’na her türlü desteği veren Vali Doğan, farklı dil, din ve kültürlerden oluşan koronun okuduğu farklı kültürlere ait ilahiler, halk şarkıları, türküler , barış ve kardeşlik ezgileriyle Hatay’daki medeniyeti tüm dünyaya yansıtan bir ayna görevi gördüğünü ifade etti.

İnsanların ruhuna dokunan, ‘ben’ değil ‘biz’ duygusunun hâkim olmasına müzikle katkı sunan koroyu kutlayan Vali Doğan, “Hoşgörü ve kardeşliğin şehri Hatayımız’ı dünya çapında başarı ile temsil eden, Kültür ve Turizm Bakanlığı özel ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Medeniyetler Korosu’nu tebrik ediyor,başarılarının devamı için her türlü desteği vermeye devam diyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"