Hüseyin Yayman, işin peşini bırakmıyor!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ocak 2021 Saat: 16:53

Hüseyin Yayman, işin peşini bırakmıyor!

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin onayı ile Tahtaköprü Barajı’nın kapasitesini arttıracak ilave inşaat sürecinin başladığını duyurdu. Hatay’ın kuraklık riskiyle karşı kaldığı bir süreçte, Amik Ovası’na can suyu olacak olan Tahtaköprü Barajı, yaklaşık 400 bin dekar araziyi suyla buluşturacak.

Amik Ovası’na bereket dağıtacak olan Tahta Köprü Barajı’nın anakanalı 27,459 m³/s kapasiteliilave inşaatı için Bakan Pakdemirli’ye teşekkür eden Milletvekili Yayman, “Tahtaköprü Barajı sulaması 399.240 dekar sahaya suyu ulaştırmak için inşaa edilmektedir. Bakanımızın onayıyla süreç başlamıştır. Anakanal ile yeraltı şebekesinin de yapılmasıyla bölge tamamıyla kapalı, basınçlı sisteme geçmiş olacaktır. Hatay’ımıza, değerli Amik Ovası çiftçilerimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"