Bu ödül Hatay’daki kardeşliğin simgesi

Yayınlanma Zamanı : 20 Ocak 2021 Saat: 21:19

Bu ödül Hatay’daki kardeşliğin simgesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 – 2020 Özel Ödülüne layık görülen Antakya Medeniyetler Korosu, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende, Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Berna Özfırat ödülünü alması için sahneye ‘Farklı dinlerden, dillerden, kültürlerden, inanışlardan bir araya gelerek oluşturdukları beraberliğin simgesi olması açısından ödülünü alıyorlar’ anonsuyla davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyüyen, gelişen, Türkiye’ye yakışır bir iklimin tesisi için ilim, kültür ve sanat erbabımızın her birine şükranlarımı sunuyorum. Geçen sene yaşadığımız olağanüstü şartlar nedeniyle törenimizi gerçekleştiremedik. Bugün hem 2019’un hem 2020’nin ödüllerini beraber vereceğiz. Bu kapsamda ödüle layık görülen Odunpazarı Modern Müzesi’ni, Antakya Medeniyetler Korosu’nu, Mim Sanat Akademisi’ni, İstanbul Grafik Sanatlar müzesini yaşatan sanatçıları canıgönülden tebrik ediyorum. Tek başına bir değer olan İstanbul’un yanında Hatay’dan Kayseri’ye, Ürgüp’ten Hasankeyf’e kadar ülkemizin dört bir tarafında medeniyetlere beşiklik yapmış yerlerimiz var. Kadim mirası sürekli zenginleştiren milletimiz mimariden musikiye kültürün farklı alanlarında nadide eserler üretmiştir. Gönül coğrafyamızın dört bir köşesinde bu eserlerle karşılaşıyoruz. Gittiğimiz her yerde ecdadın geride bıraktığı bir ize rastlıyorsunuz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 – 2020 Özel Ödüllerini takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"