HATSU’dan zehirli su açıklaması!

Yayınlanma Zamanı : 14 Ocak 2021 Saat: 15:30

HATSU’dan zehirli su açıklaması!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), bazı sosyal medya sayfalarında “Hatay genelinde suyun zehirli olduğu” iddiasının asılsız olduğunu belirten bir açıklama yaptı. 

Hatay genelinde şebeke suyunun zehirli olduğu iddiasının aslı astarı olmayan bir söylem olduğuna dikkat çeken HATSU Genel Müdürlüğü, Hatay genelinde HATSU denetimi ve kontrolündeki tüm depo ve şebekelerde içme, kullanma suyunun kontrollerinin HATSU teknik personeli tarafından günlük olarak yapıldığı vurgulandı.

Ayrıca, meskenlere verilen içme suyunun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da rutin olarak numune alınıp analizleri yapılarak kontrol edildiğine dikkat çeken HATSU,  asılsız iddialarla halkı tedirginliğe ve paniğe iten kişileri kınayarak, gerçeklik payı olmadan yapılan bu tür iddialara itibar edilmemesini isterken, bu kişilere karşı yasal yollara da başvurulacağı belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"