Arsuz Kaymakamı’ndan Ras-El Seni mesajı

Yayınlanma Zamanı : 14 Ocak 2021 Saat: 9:30

Arsuz Kaymakamı’ndan Ras-El Seni mesajı

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, farklı din ve etnik kökenlerin ahenkli bir mozaik oluşturduğu ilçede Alevi vatandaşların bugün kutlayacağı Ras-El Seni(Rumi yılbaşı) Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Miladi takvime göre yeni yılın başlangıcı sayılan ve her yıl geleneksel olarak 14 Ocak’ta kutlanan Ras-El Seni Bayramı’nın insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Kaymakam Sarı, çok kültürlü ilçede bütün dinlerin bayramlarının aynı coşku içerisinde kutlandığına dikkat çekti.

Bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu güçlendirdiğini ifade eden Kaymakam Musa, “Farklı din ve kültürlerden vatandaşlarımızla özel günlerimizi bir arada kutlamanın gururunu yaşadığımız medeniyetler şehri Arsuz‘umuzda, Alevi kardeşlerimizin her yıl kutladığı, Rumi Takvime göre yılın ilk günü sayılan 14 Ocak Ras-El Seni Bayramını en içten duygularımla kutlar, sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlar temennisi ile saygılarımı sunarım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"