YABANCI KURALI 16’YA ÇIKARILDI

Yayınlanma Zamanı : 13 Ocak 2021 Saat: 18:43

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ekiplerinin ligin ikinci yarısında kadrolarında 16 yabancı futbolcu bulundurabileceğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği’nin, 14 olan yabancı sayısının geçici olarak 16’ya yükseltilmesi önerisini kabul etti. Süper Lig’in ikinci yarısında kulüpler 16 yabancıfutbolcuya lisans çıkartabilecek.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yaptığımız görüşmeler neticesinde, 2. yarıda uygulanmak üzere, 14 yabancı sayısını 16’ya çıkarma kararı aldık. 35 kişilik listede bulunan 16 yabancının 14’ü maç kadrosunda yer alabilecek. Bu kararların hepsi 16 Mayıs 2021’e kadar geçerlidir. Bu ve benzerleri kararlar bir defaya mahsus alınmış kararlardır. Sıkışık takvimden dolayı bu kararı aldık. TFF, tüm ligleri oynatarak sonlandırmak için kulüplere her türlü desteği vermeye hazırdır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"