İskenderun Devlet Hastanesi’ne iki unvan birden!

Yayınlanma Zamanı : 12 Ocak 2021 Saat: 22:50

İskenderun Devlet Hastanesi’ne iki unvan birden!

İskenderun Devlet Hastanesi, Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında ‘Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu’nun yanısıra ‘Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu’ unvanı almaya hak kazandı.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat başkanlığında Davud-i Antaki Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu kriterlerini tamamlamasından dolayı İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi Veysel Yıldırım ile Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Mahmut Bayrakçıoğlu’na plaketleri törenle takdim edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ın başkanlığındaki toplantıya Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Pekmezci, Başkan Yardımcısı Dt. Gökçe Tuba Deniz ile İskenderun, Hatay, Erzin, Altınözü, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve Kumlu Entegre Hastanelerinin başhekimleri katıldı.

Toplantıda, Pandemi gündemi ile alakalı olarak hastanelerde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler üzerine durum değerlendirmesi ve çok yönlü istişare gerçekleşti.

Ayrıca; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “kapsamında, Erzin, Hatay, İskenderun ve Altınözü Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu’’, İskenderun ve Hatay Devlet Hastaneleri ‘’Bebek Dostu Yenidoğan Sağlık Kuruluşu’’ olma kriterlerini tamamladıklarından dolayı hastanelerin başhekimlerine, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat plaketlerini takdim ederek, başarılar diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"