HATSU’dan kırmızı alarm!

Yayınlanma Zamanı : 02 Ocak 2021 Saat: 19:50

HATSU’dan kırmızı alarm!

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU), hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve bununla birlikte barajlardaki doluluk oranlarının git gide azalması dolayısıyla su konusunda uyardı.

Hatay’ın su konusunda karanlık bir tabloyla karşı karşıya kaldığını ifade eden HATSU, “Kış ayları başlamasına rağmen çok az seviyede gerçekleşen yağışların etkisiyle Hatay’daki su kaynaklarımızdaki doluluk oranı git gide azalıyor. Antakya ve Defne ilçelerimize içme suyu sağlayan ve 53 milyon m3 su hacmine sahip olan Karaçay Barajı’nda şu anda 1.5 milyon m3 su bulunurken, bu da doluluk oranında %3’e tekabül etmektedir. Ayrıca, bölgelere göre değişerek su kuyularımızdaki seviyede 10 ile 50 metre arasında gerileme görülmesi de karanlık bir tabloyla karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Lütfen suyumuzu tasarruflu kullanalım! Susuz Kalmayalım!” mesajıyla,su sıkıntısı yaşanacağının sinyallerini verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"