En yoğun mesaiyi onlar yapıyor!

Yayınlanma Zamanı : 29 Aralık 2020 Saat: 19:13

En yoğun mesaiyi onlar yapıyor!

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Abdullah Baltacı, Hatay’a önceden gönderilen 3’ü yenidoğan ambulansı olmak üzere, 38 yeni ambulansın Covid-19 vakaları nedeniyle acilen gönderildiği şeklindeki ifadelerin asılsız olduğunu söyledi.

Vatandaşlara daha hızlı ve kesintisiz sağlık hizmeti sunmak amacıyla yeni ambulansların her yıl önceden planlamasının yapıldığını ve yurt geneline teslim edildiğini belirten Baltacı, bakanlıktan gece, gündüz demeden canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi adına daha gerçekçi çözümler üretilmesini istedi.

112 ekiplerinin şehir merkezlerinde maksimum 10, kırsalda maksimum 30 dakikada vakalara ulaştığının altını çizen Baltacı, “Sağlık sisteminin topyekûn bütün fertleri başta olmak üzere, milletçe mücadele verdiğimiz bu zorlu savaşta; sağlık çalışanlarımızın özverisi ve fedakârlığı ülkemiz adına bir gurur tablosu olmuştur. Bu zorlu savaşta cephenin en önünde yer alan sağlık ordumuzun tüm bireylerine teşekkür ediyorum. Ülkemiz bugün bakıldığında acil sağlık hizmetlerinde, ambulans donanımı ve vakaya ulaşım süreleri ile Dünya’da örnek ülkelerden birisi olmuştur. 112 ekiplerimiz şehir merkezlerinde maksimum 10, kırsalda maksimum 30 dakika da vakalara ulaşmaktadır. Vatandaşlarımıza daha hızlı ve kesintisiz sağlık hizmeti sunmak amacıyla her yıl önceden planlaması yapılan yeni ambulansların yurt genelinde teslimatları devam etmektedir. Bu kapsamda Hatay ilimize de ilk etapta 3’ü yenidoğan ambulansı olmak üzere toplam 38 adet yeni ambulansın teslimatı gerçekleşmiştir. Hatay’a tahsis edilen yeni ambulansların Covid-19 vakaları nedeniyle acilen ilimize gönderildiği şeklinde yer alan ifadeler asılsızdır. Sağlık sistemine ve sağlık çalışmalarımıza en çok ihtiyaç duyduğumuz böylesi zor bir dönemde, olumlu bir hizmeti, olumsuz gibi göstererek gerçeği yansıtmayan ifadelerle, vatandaşlarımızın sağlık sistemine olan güven duygusunu zedeleyecek ve toplumu huzursuzluğa sevk edecek ifadelerden titizlikle kaçınılmalıdır. Sağlık sistemimiz tüm yoğunluğa rağmen etkin şekilde hizmet vermektedir. Tüm vatandaşlarımızdan salgın dönemi boyunca kendilerinin ve toplumun sağlığını korumak adına maske, mesafe ve hijyen kurallarını aksatmadan uygulamalarını ve sağlık çalışanlarımızın iş yükünü hafifletmelerini diliyoruz. Ülkemizde özellikle son dönemde hızlı bir gelişim ve dönüşümün yaşandığı Acil Sağlık Sisteminde en önemli paya sahip olan Acil Tıp Teknisyeni, Paramedikler ve Ambulans sürücüleri gece, gündüz demeden canla başla görev yapmakta ve çalışma alanında yaşadıkları sorunlar ve özlük haklarının iyileştirilmesi adına daha gerçekçi çözümler üretilmesini beklemektedir. Salgınla karşılaştığımız ilk günden itibaren fedakârca görev yapan meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, bu uğurda canlarıyla bedel ödeyen tüm sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"