Hatay’da ağır hasta yükü hala yüksek !

Yayınlanma Zamanı : 23 Aralık 2020 Saat: 0:29

Hatay’da ağır hasta yükü hala yüksek !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile illerin güncel koronavirüs durumunu ele aldı. Rutin olarak düzenlediği toplantılarla, illerdeki son durumu takip eden Bakan Koca, Hatay dahil bu 4 ildeki günlük yeni vaka sayılarında düşüş başladığını, ancak hastane ve yoğun bakım servislerindeki yükün hala yüksek seyrettiğine dikkat çekti.

 Bakan Koca, Hatay’da vaka sayısında %40 düşüş gerçekleştiğini, yatak doluluğu %85, yoğun bakım doluluğunun yüzde 77 olduğunu belirtirken, özellikle  Samsun ve Hatay’da ağır hasta yükünün yüksek olduğuna dikkat çekti.

Tedbirlere ısrarla uyulması uyarısı yapan Bakan Koca, “Kısıtlamalar ve tedbirlere uyum sayesinde vaka sayılarımız düşüyor. Buna rağmen virüsün bulaşma yolları değişmeye başladı. Ev içi bulaşma oranları %85’e kadar yükseldi. Tedbir, tehdit neredeyse oraya odaklanmalı. Ev içi bulaşmalara karşı tedbirli olalım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"