Pandemi sürecinde çocuğunuzun gözlerini koruyun

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2020 Saat: 11:03

Pandemi sürecinde çocuğunuzun gözlerini koruyun

İskenderun Palmiye Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Necmettin Mirioğlu, karantina sürecinde uzun süre ekran başında vakit geçiren çocukların gözlerinde; göz kuruluğu, kızarıklık, gözlerde batma, yanma, kızarıklık ve bulanık görme rahatsızlıkların oluşabileceğine dikkat çekerek, ailelere önemli uyarılarda bulundu.

“Çocuklarınızın ekrana bakma süresini siz belirleyin”

Pandemi sürecinde yaşanan karantinada saatlerini ekran başında geçiren çocuklar için ailelerin dikkatli olması gerektiğini belirten Op. Dr. Necmettin Mirioğlu, “Uzun süre ekrana bakan kişilerin gözlerinde; kuruluk, yanma, batma, kızarıklık, bulanık görme, göz yorgunluğu gibi göz rahatsızlıkları yaşanabilmektedir. Özellikle yakın mesafeden ekrana bakanlarda göz kusurları artış görülmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca çocukların ekrana bakma sürelerini kısıtlamak gerekmektedir. Çocukların günde toplam ekrana bakma süresi zorunlu olmadıkça (uzaktan eğitim gibi) 1 saati geçmemeli ve izleme mesafesine dikkat edilmelidir. Ayrıca mümkün ise ekrana bakma aralıklara bölünüp ara verilmeli ve yeterince sıvı alımına dikkat edilmelidir. Bu kötü dönem beklediğimizden uzun sürse de, beraber sağlıklı bir şekilde atlatacağımıza inancım tamdır. Lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Hep birlikte sağlıklı günlere” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"