Mehmetçik, bölgeye yaşam ‘Pınar’ı oldu!

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2020 Saat: 15:46

Mehmetçik, bölgeye yaşam ‘Pınar’ı oldu!

Barış Pınarı bölgesinde huzurun ve güvenin teminatı olarak görev yapan Kahraman Türk Askeri, Barış Pınarı şehitlerinin aziz hatıralarını yaşatmak için bölgede 525 fidan dikildi. Şehitlerimiz için fidan diken Komandolarımıza Aziziye İlkokulu’ndan 30 öğrenci de eşlik etti.

Mehmetçik, Barış Pınarı Harekâtı sırasında dünyaya gelen Pınar bebeği de unutmadı. Mehmetçiklerimiz, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında mayın ve EYP temizliği yaptıkları sırada Ziheyye el Halil isimli kadını doğum sancılarının artması üzerine, hemen Akçakale Devlet Hastanesi’ne ulaştırmıştı. Akçakale’de doğum yapan Ziheyye el Halil, dünyaya gelen minik kızına Barış Pınarı Harekâtı’ndan dolayı “Pınar” adını vermişti.

Bölgede görev yapan Mehmetçiklerimiz, barışın bebeği, umudun simgesi Pınar Bebek ile Kahraman Şehitlerimiz için 450 adet zeytin fidanı daha dikti. Fidan dikme faaliyeti sırasında Doktor personel tarafından Pınar bebeğin muayenesi ve sağlık kontrolleri de yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"