HBB’nin fuar alanı satışına ittifak freni

Yayınlanma Zamanı : 10 Aralık 2020 Saat: 20:10

HBB’nin fuar alanı satışına ittifak freni

Hatay Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki, Antakya çevre yolu otogar arkasındaki fuar alanının satışı, HBB Aralık ayı meclis toplantısında cumhur ittifakı meclis üyelerinin girişimiyle durduruldu.  

Cumhur ittifakının Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanlığının 30.09.2016 karar tarihli 251 sayılı Gayri Menkul Satışı (Encümene yetki) konulu kararında belirtilen Hatay ili Antakya ilçesi Saraycık Mahallesi 3447 parsel numaralı taşınmazın satışına ilişkin encümene yetki verilmesi yönündeki kararın iptaline ilişkin öneride, “Söz konusu meclis kararının üzerinden yaklaşık 4,5 yıl gibi bir süre geçmiştir. Bu süre zarfında yeniden yerel seçim yapılmış olup, meclis yeniden oluşmuştur. O günün şartlarında alınan kararın 15.12.2020 tarihinde encümen kararıyla icra edilmek istenmesi etik olmamaktadır. Ayrıca Hatay ili, Antakya ilçesi, Saraycık Mahallesiü 3447 parsel numaralı taşınmazın satışı için encümene yetki verildikten sonra söz konusu taşınmaz üzerinde plan değişikliği yapılmıştır. Dolayısıyla encümene satış için verilen  yetki de bu plan değişikliği sonucu ortadan kalmıştır” denildi.

Cumhur İttifakı üyeleri ayrıca, söz konusu fuar alanının ilimizde faaliyet gösteren özellikle mobilya, ayakkabı, tarım sektörlerindeki fuarlara hizmet verdiğini belirterek, ilimizin deprem ve doğal afet riskinin en yüksek olduğu iller konumunda olduğundan söz konusu taşınmazın toplanma merkezi olmasını önerdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"