Dr. Ender Çolakoğlu, çok zor ‘pandemi’ sürecini anlattı

Yayınlanma Zamanı : 07 Aralık 2020 Saat: 13:37

Dr. Ender Çolakoğlu, çok zor ‘pandemi’ sürecini anlattı

Covid 19 pandemisinin başlangıcından bu yana en yoğun günleri yaşıyoruz. Günlerdir inanılmaz ve yönetilmesi çok zor bir süreç yaşıyoruz.

Bu kadar ağır hastayı aynı anda tam anlamıyla ve istenen standartta tedavi edebilmek, yatışını sağlayabilmek, ihtiyaç halinde yoğun bakım ünitesine nakletmek her zaman istediğimiz gibi olamıyor.

Şu an bu salgını kontrol altına alabilecek sihirli bir değnek yok! Ama sürecin yönetilebilmesi ve hasta sayısının azaltılarak sağlık kurumlarının yükünü azaltabilmemiz adına elbette yapılacak çok iş var.

1)Maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymalı, zorunlu haller dışında kimseyle iletişim içinde olmamalıyız.
2)Kamu Yönetimi daha sıkı önlemler almalı, en azından 14 gün tam kapatma uygulamalıdır.
3)Yeni başlayacak aşılar hızla temin edilmeli, öncelikle risk gruplarının aşılanması sağlanmalıdır. Aşıya karşı yapılacak kötülemeler için şimdiden önlem alınmalıdır.

Biliyoruz ve inanıyoruz ki; bu kabus dolu günler geçecek pandeminin bitişini hep beraber kutlayacağız.

Pandemi süresinde bu hastalıktan hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavisi devam edenlere acil şifalar diliyorum. Bizler sağlık personelleri olarak bu şifaya bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek için Pazar günleri dahil gece gündüz her an çalışmaya devam ediyoruz. Sağlıkla kalın.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"