Hatay’da vaka sayısında tehlikeli tırmanış!

Yayınlanma Zamanı : 05 Aralık 2020 Saat: 21:13

Hatay’da vaka sayısında tehlikeli tırmanış!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu valileri, il Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı başkanları ile koronavirüs değerlendirme toplantısı yaptı.  Yüksek risk altında olan illeri Adana, Hatay, Mersin ve Samsun olarak  sıralayan Bakan Koca, son haftada Hatay’daki vaka artışının yüzde 25 artışla, yüzde 125.2e ulaştığını açıkladı.

Bakan Koca, toplantıya ilişkin şu açıklamayı yaptı; “Son haftada ADANA’da vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. HATAY’da artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. MERSİN’de artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. SAMSUN’da artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81. KASTAMONU’da artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. Risk kapımızda. Alışkanlıklarımıza teslim olmayalım. Kısıtlamaları fırsata çevirelim. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Mücadele birlikte kazanılır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"