Fortune Türkiye, Fuat Tosyalı’yı seçti

Yayınlanma Zamanı : 03 Aralık 2020 Saat: 16:18

Fortune Türkiye, Fuat Tosyalı’yı seçti

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Fortune Türkiye Dergisi’nin bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği “Yılın İş İnsanları Listesi”nde ekonomiye katma değer sağlayan ve başarılı işlere imza atan yılın en başarılı iş insanları arasında yer aldı.

2020’de yeni pazarların nasıl oluşturulacağının, eski iş alanlarının nasıl güçlendirilip, rekabette nasıl üste çıkılacağını bilen yöneticiler listesinde yeralan Fuat Tosyalı, 4 milyar dolar ciro, 10 binden fazla çalışan ve 3kıtada 25 tesisle Türkiye’yi hem ekonomik hem de sosyal sorumluluk alanında gururlandırmaya devam ediyor.

Fortune Türkiye, başarılı İşadamı Fuat Tosyalı’yı kapağına taşırken, “Türkiye’nin global demir çelik üreticisi olarak, 3 farklı kıtada, 25 farklı tesis ve 10 bini aşan istihdamla büyüme ivmesini sürdüren Tosyalı Holding’in yönetim katında 2019 yılını yurtdışı yatırımları da dahil olmak üzere 4 milyar dolar ciro ile tamamlanmasına liderlik etti. Yıllık 6 milyon tonu aşan üretim rakamlarıyla global demir çelik şirketleri arasında yer alıyor. Tosyalı’nın hedefi; demir çelik üretiminde bir dünya markası oluşturmak.

Yol haritasında üç ana başlık var; Yatırım, globalleşme ve sürdürülebilirlik. Tosyalı Holding’in İskenderun ile başlayan yatırım hamlesi, Osmaniye, Karadağ ve Cezayir’in ardından şimdi de Batı Afrika’nın giriş kapısı olan Senegal ve Angola ile devam ediyor. Yurt içinde 2020’de başlanan yatırımlar devam ediyor. İskenderun 2. OSB’de 1 milyar dolarlık yeni yatırıma başlandı. İskenderun’daki bu yeni tesis devreye girdiğinde, 2 milyon ton/yıl yassı çelik üretimiyle, yıllık 1 milyar dolarlık ithalatı ikame edecek. Ayrıca 1000 kişilik doğrudan istihdam yaratacak” diye yazdı.

Listede Fuat Tosyalı’nın yanı sıra; Adil Sani Konukoğlu, Ali Ülker, Cem Boyner, Güler Sabancı, Hamdi Akın, Lucien Arkas, Ömer Koç, Tuncay Özilhan ve Zeynep Bodur Okyay yer aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"