Bu hastane pandemi mücadelesinde Hatay’ın başaktörü

Yayınlanma Zamanı : 02 Aralık 2020 Saat: 13:39

Bu hastane pandemi mücadelesinde Hatay’ın başaktörü

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Mahmut Bayrakçıoğlu, Covid-19 virüsü ile çetin bir savaş verdiğimiz bu süreçte vatandaşlardan hastaneye olan güveni sarsacak hiç bir argümana itibar etmemelerini istedi. Test sonuçlarındaki olası gecikmelerin, randevuların ve polikliniklerin seyreltilmesinin hastaneden kaynaklı bir sorundan dolayı değil, hızla artış gösteren hasta sayısının yol açtığı olağan bir durumdan kaynaklandığını ifade eden Bayrakçıoğlu, devlet hastanesinin tüm kadrosuyla pandemi ile mücadelede Hatay bölgesinin başaktörü konumunda olduğunu söyledi.

Artan vaka sayısına karşılık sağlık çalışanlarının olağanüstü çaba harcadıklarını söyleyen Bayrakçıoğlu, “Pandemi durumları olağanüstü koşullardır. Test sonuçlarının çıkmasındaki olası gecikmeler, randevuların ve polikliniklerin seyreltilmesi hastanemiz kaynaklı bir sorundan dolayı değil, hızla artış gösteren hasta sayısının yol açtığı olağan bir durumdur. Testlerimizin daha hızlı şekilde sonuçlanması için gerekli tüm teçhizatları olabildiğince hızla temin eden hastanemiz, tüm kadrosuyla pandemi ile mücadelede Hatay bölgesinin baş aktörü konumundadır. Bu şartlar altında halkımızdan beklentimiz tüm pandemi tedbirlerine eksiksiz uymaları, hastanemize ve sağlık çalışanlarımıza bu süreçte anlayışlarıyla manevi olarak destek olmalarıdır. Bazı basın, yayın ve sosyal medya mecralarında hastanemizi ve çalışanlarımızı hedef alan sözde haberler gerçekleri yansıtmamakta olup fedakarca çalışan bizleri fevkalede üzmektedir. Hatay Devlet Hastanesi donanımlı ve tecrübeli kadrosu, geniş teknolojik imkanları ve konforlu hastane ortamıyla halkımızın sağlığı için her zaman olduğu gibi pandemi koşulları altında da özveriyle çalışmaya devam etmektedir. “İnsan Hayatı” nı odak noktası olarak alan tüm personelleri ile Hatay Devlet Hastanesi şifa ile taburcu ettiği her hastanın mutluluğunu kalbinde hissetmektedir. Covid 19 virüsü ile çetin bir savaş verdiğimiz bu süreçte, halkımızın, hastanemize olan güveni sarsacak hiç bir argümana itibar etmemeleri, basın ve yayın organlarının da sorumlu yayıncılık ilkeleri gereği bu tarz yalan argümanların yayılımına destek olmamaları en büyük temennimizdir. Unutulmamalıdır ki “Güven“ yapılan tedavilerin başarısıya ulaşmasında temel unsurdur. Pandemi sürecini en az kayıpla, en kısa sürede atlatmak ümidiyle” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"