Gözü yaşlı babanın yardım çığlığı

Yayınlanma Zamanı : 30 Kasım 2020 Saat: 22:51

Gözü yaşlı babanın yardım çığlığı

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Sağlık Bakanlığı önünde ilaç nöbeti tutan aileler arasında yeralan İskenderunlu Bahadır Akkaya, SMA’lı oğlu Yiğit’i ilaç yüzünden kaybetmemek için FOX TV ekranlarında döktüğü gözyaşlarıyla yürekleri sızlattı. SMA(Spinal Muskuler Atrofi) hastalarının ilaç ödemesi ve tedavilerinin yapılması için soğuk havaya rağmen bakanlığın önünde nöbet tutan anne ve babalar çocukları için çözüm ararken, oğlunu yaşatmak için verdiği mücadeleyi gözyaşları ile anlatan minik Yiğit’in babası Bahadır Akkaya’yı yine SMA’lı çocukları olan ve birlikte nöbet tuttuğu aileler teskin etmeye çalıştı.  

Çocuklarının yaşaması ve rahat nefes alabilmesi için ilacın Türkiye’de onaylanmasını ve SGK tarafından karşılanmasını isteyen Baba Bahadır Yiğit, “Çocuğumun oyuncaklarını sattım. Çocuğumun hiç giymediği ayakkabısını sattım, yatak odamı sattım. Evimde satacak eşyam kalmadı. İskenderun’dan buraya kadar geldik. Nefes almaktan utanıyorum. Eşimin yüzüne bakamıyorum. Çocuğum hep sıvı besleniyor. Onun önünde ben de sıvı besleniyorum. Sağlık Bakanımız ve Cumhurbaşkanımızın bizim sesimizi duymasını istiyoruz. Cumhurbaşkanım son param 120 lira dövseler de ben buradan gitmeyeceğim” derken, İskenderun’a iyi haberle dönmek istediğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"