Hatay’a siren uyarısı!

Yayınlanma Zamanı : 26 Kasım 2020 Saat: 0:05

Hatay’a siren uyarısı!

Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AFAD ile ASELSAN arasında imzalanan İkaz /Alarm (Siren) Sistemi Kurulum İşi Sözleşmesi kapsamında Hatay il ve ilçelerinde kurulumu tamamlanan siren sistemlerinin test çalışmalarının Perşembe günü tekrarlanacağını duyurdu. Daha önce de yapılan ve vatandaşlarda tedirginlik yaratan ikaz ve Alarm Siren Sistemleri sesli anons denemeleri 26 Kasım 2020 Perşembe günü 10.00 – 12.00 ila 14.00 – 16.00 arasında iki kez gerçekleşecek.

Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle, “İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile ASELSAN A.Ş. arasında imzalanan “İkaz / Alarm (Siren) Sistemi Kurulum İşi Sözleşmesi” kapsamında Hatay İl ve İlçelerinde kurulumu tamamlanan siren sistemlerinin deneme yapmak suretiyle 26 Kasım 2020 Perşembe günü 10.00 – 12.00 ila 14.00 – 16.00 arasında çaldırılacağına dair bilgi edinilmiştir.  Söz konusu deneme işlemi; İkaz/Alarm Sireni çaldırılması ve Sesli Anons şeklinde olacaktır. Lütfen panik yapmayın ve rehavete kapılmayın.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"