Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları adı ölümsüzleşti

Yayınlanma Zamanı : 18 Kasım 2020 Saat: 13:19

Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları adı ölümsüzleşti

Samandağ Belediyesi tarafından İdlib’te düzenlenen hava saldırısında şehit düşen Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları adına yapımı tamamlanan parkın açılışı törenle gerçekleşti. Samandağ’ın Kahraman evladı Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın adının yaşatılması amacıyla Deniz Mahallesinde “Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları Parkı” adı verilen parkın açılışına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda Başkanları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Eryılmaz “Bu ülkenin şehitleri hepimizin onuru ve gururudur”

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Şehit Ali Emre Fırıncıoğulları’nın doğduğu ve büyüdüğü mahallede, onun adına böyle bir parkı açarak, ismini ölümsüzleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Ali Emre bu mahallede doğdu, bu mahallenin sokaklarında büyüdü, genç yaşta şehit oldu. Bu ülkenin şehitleri hepimizin onuru ve gururudur. Şehit Teğmen Ali Emre’yi biz o gülen gözleriyle, o masum yüzüyle hatırlayacağız. Onun şahsında bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Teknoloji ve internet çağındayız, insanların her geçen gün biraz daha içine kapandığı bu süreçte mahalle aralarındaki parklar daha fazla önem arz ediyor. Bu bizim açtığımız ilk park değil. Bundan sonra da buna benzer parklarımızı çocuklarımıza ve halkımızın hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın mahalle arasında güvenli bir şekilde, dışarıda arkadaşları ile kaynaşarak hayata hazırlanmaları noktasında parklar çok ciddi önem arz ediyor. Yapımına başladığımız iki parkımız daha var. Bu çalışmaları yaparken Büyükşehir Belediyesi ile dayanışma içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla çalışmalarımız yapıyoruz. Kendilerine göstermiş oldukları katkılardan dolayı Samandağ halkı adına teşekkür ediyorum. Bu dayanışmamız, birlik ve beraberliğimiz bu şekilde devam edecek” dedi.

Kaymakam Kütük “Şehitlerimiz yüreğimizde bir yaradır”

İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nı rahmetle anarken, “Şehitlik, hüzünle takılan, gururla taşınan bir madalya gibidir. Bu vatan ilelebet şehitler sayesinde ayakta duracak. Bütün şehitlerimiz yüreğimizde bir yaradır, yüreğimizde bir yara olarak Ali Emre’ de yerini aldı. O bizim yüreğimizdedir, bizim kardeşimizdir, bizim şehidimizdir. Acısı ailesinin oldu kadar bizim de acımızdır. Bir kez daha Şehidimizin ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Başkan Savaş, “Bir şehit sadece ailesinin değil devletin ve milletin, tüm Türk halkının şehididir.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Şehitlik makamı peygamberlikten sonra cennetlik makamıdır. Bir şehit sadece ailesinin değil devletin ve milletin tüm Türk halkının şehididir. Ruhu şad olsun. Rahmet minnet ve sevgiyle anıyoruz. Emeği geçen başta belediye başkanı Refik Eryılmaz’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şehit Ali Emre Fırıncıoğulları
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"