Yöre esnafı küstürülemez!

Yayınlanma Zamanı : 14 Kasım 2020 Saat: 11:59

Yöre esnafı küstürülemez!

Hatay Esnaf Odaları Birliği (HESOB) Başkan Vekilli, İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, İskenderun’da belirli aralıklarla yöresel ürünler fuarının açılmasına tepki gösterdi. İskenderun sahil kordonu üzerinde 16-26 Kasım tarihleri arasında 10 gün boyunca açık kalması planlanan fuarın zor günler geçiren esnafı mağdur edeceğine dikkat çeken Akın, yetkililere de önemli bir mesaj verdi.

Vatandaşları yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet eden Akın, fuarla ilgili tepkisini şöyle dile getirdi, ‘Moda haline gelmiş yöresel ürünler adı altında açılan pazarlarda 7-8 esnaf sevindirilirken, 7000-8000 yöre esnafı küstürülmez.”

Başkanvekili Erol’un tepkisine bazı esnaf oda başkanları da, “Bütün yöresel veya sosyete pazarına karşıyız. Çünkü, esnafımız da ürünlerin hepsi var, daha uygun ve daha hijeniktir. Tüm tüketicileri esnaftan alışveriş yapmalarını öneririz. Kendi esnafımıza sahip çıkalım” diyerek destek verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"