Su kuyusu kullananlar dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 11 Kasım 2020 Saat: 10:38

Su kuyusu kullananlar dikkat!

HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, HATSU Genel Kurulu 2020 Kasım ayı olağan toplantısında gündeme gelen Kullanılmış Suların Uzaklaştırma Bedeli (KSUB) aboneliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Atık su bedelinin şu anki mevcut ücret tarifesinde bulunan beher metreküp fiyatı üzerinden belirlenen tarifeye göre uygulandığını ifade EDEN Polat, tarifeler yönetmenliğinin 16.maddesine istinaden kuyu suyu abonelik işlemlerini hayata geçirmeye başladıklarını duyurdu.

Mevcutta şebeke dışında kendi kuyularını kullanan vatandaşların bulunduğu lokasyonlarda eğer bir kanalizasyon altyapısı mevcut ise, kuyulara sayaç bağlamak suretiyle atık suların deşarjına yönelik abonelik işlemi tesis edildiğini aktaran Genel Müdür Polat, kanalizasyon şebekesi var ise, bahçe sulama veya sadece tarımsal sulama da kullanılıyorsa buna ilişkin herhangi bir abonelik yapılmayacağını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"