Her şarkıda Atatürk var!

Yayınlanma Zamanı : 11 Kasım 2020 Saat: 12:34

Her şarkıda Atatürk var!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı(MYDK), aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevdiği şarkılarla yadetti.

Pandemi dolayısıyla çevrimiçi müzik dinletisi şeklinde verilen konser, MYDK resmi sosyal medya hesabı üzerinden dinleyicilere ulaştı.

Öğr. Gör. A. Eren Kaysar’a klarnette Öğr. Gör. Işık Candan Yüce’nin eşlik ettiği konser Atatürk’ün hayatını konu alan bir slayt gösterisinin, Ata’nın sevdiği şarkılar ile devam etti.

Yaklaşık 35 dakika süren ve dinleyenleri etkileyen konserde, Öğr. Gör. A. Eren Kaysar, Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği öneme değinerek, hepimizin aşina olduğu “Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur” sözünü aktarırken, Atanın en sevdiği makamların rast, mahur, hüzzam, segâh ve bestenigâr olduğunu belirtti.

Etkinliğini kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler İSTE MYDK sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"