Afrin zeytinyağı mağdur ediyor!

Yayınlanma Zamanı : 08 Kasım 2020 Saat: 17:27

Afrin zeytinyağı mağdur ediyor!

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’lı zeytin üreticilerinin Afrin zeytinyağı ile ilgili şikayetlerini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye iletti. Afrin zeytinyağının Türkiye’de iç piyasaya sürüldüğüne dair çok sayıda şikayet aldıklarını anlatan Kaşıkçı, Afrin’den gelen zeytinyağının direk serbest bölgeye gönderilmesini ve Kumlu’daki Zeytindalı Gümrük Kapısı’nda bir laboratuvar kurularak zeytin yağından numune alınmasını istedi.

Milletvekili Kaşıkçı, Afrin zeytinyağı ile ilgili çiftçilerin taleplerini Bakan Pakdemirli’ye şu şekilde aktardı:  “Afrin merkezli zeytinyağı ticareti var. Üçüncü bir ülkeye gönderilmek üzere bu zeytinyağı Hatay üzerinden ihracat edilmek üzere gönderiliyor. Biz bu ticareti destekliyoruz ancak şöyle bir problemle karşı karşıyayız. Bu zeytinyağı iç piyasaya sürülmeyecekti. Hatay üzerinden getirilip üçüncü bir ülkeye gönderilecekti. Aldığımız çok sayıda şikayet zeytinyağının iç piyasa sürüldüğü ile ilgili. Afrin’den gelen zeytinyağının direk serbest bölgeye gönderilmesi ve Kumlu ilçemizdeki Zeytindalı Gümrük Kapısında bir laboratuvar kurularak gelen zeytin yağından numune alınması çiftçilerimizin sizden talebidir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"