7 mahalleye giriş – çıkış yasaklandı!

Yayınlanma Zamanı : 05 Kasım 2020 Saat: 23:55

7 mahalleye giriş – çıkış yasaklandı!

Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan başkanlığında toplanan İlçe Hıfzısıhha Kurulu, koronavirüs vaka sayılarındaki artışlarından dolayı 7 mahalleyi karantinaya aldı.

05 Kasım itibariyle 14 gün süresince 18 kasıma kadar karantinaya alınan mahalleler ve alınan kararlar şöyle:
1 – Ceylanlı Mahallesi
2 – Bektaşlı Mahallesi
3 – Karadurmuşlu Mahallesi
4 – İçada Mahallesi
5 – Baldıran Mahallesi
6 – Baldıran İskanı Mevkii
7 – Kodallı mahallesi
A) B) Karantina altına alınan yerlerde Kamu görevlileri ve Kamu hizmeti yapan personelin haricinde acil sağlık halleri dışında mahallelere giriş ve çıkışlara müsaade edilmeyecektir.
C) Mahalle içerisinde her türlü toplu etkinlik (Düğün, Nişan, Kına Gecesi, Asker uğurlama, Toplu Taziye, vb.) yukarıda belirtilen süre içerisinde yasaklanmıştır.
D) Mahallelerdeki acil sağlık hizmeti 112 acil Ambulans ekipleriyle sağlanacaktır. Acil olmayan sağlık hizmetleri ise Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı elemanlarınca verilecektir.
E) Mahallelerdeki vatandaşlarımızın diğer lojistik ihtiyaçları ise Kırıkhan Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Kırıkhan Kaymakamlığı Vefa Destek Gurupları ve Kolluk Kuvvetleri Koordinasyonu ile giderilecektir.
F) Mahallelerde bulunan resmi ve özel tüm eğitim-öğretim kurumlarının faaliyetleri 14 gün süresince durdurulmuştur. Eğitim ve öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim ve öğretim şeklinde devam edecektir.
G) Mahallenin dışından lojistik ihtiyacı karşılayan toptancı, fırın vb.ticaeri faaliyet kısa sürede işlerini tamamlamaları Şartıyla giriş ve çıkışlarına müsaade edilecektir.
H) Özel sektörde çalışan mahalle sakinleri kurumlarından alacakları “İş yerimizde aktif görev yapmaktadır” yazan belge ve iş yerinde çalıştığına dair SSK Hizmet dökümü belgesi ibraz ettiği takdirde giriş ve çıkışlarına müsaade edilecektir.
Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesi gereği idari para cezası uygulanmasına. 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 195. Ve 206. Maddeleri kapsamında gerekli adli işlemlerin başlanmasına. Oy birliği ile karar verilmiştir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"