İrlanda Büyükelçisi Mcguınness Hatay’da

Yayınlanma Zamanı : 03 Kasım 2020 Saat: 20:42

İrlanda Büyükelçisi Mcguınness Hatay’da

İrlanda Büyükelçisi Sonya McGuinness ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın ardından, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette, misafirleriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, konuklarını binlerce yıllık geçmişi ile 13 medeniyet ve 3 semavi dine ev sahipliği yapan, kardeşliğin simge şehri Hatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İrlanda Büyükelçisi Sonya McGuinness’i ise zengin bir kültür birikimine sahip olan Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Vali Doğan’ın bölgedeki çalışmalarını hayranlıkla yakından takip ettiğini belirtti.

Tüm dünyayı etkileyen göçmen sorunları ve güvenlik meseleleri hakkında Başkan Lütfü Savaş’ın görüşlerini alan Büyükelçi McGuinness, uzun zamandır planladıkları ziyareti gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bölgede yaşanan sorunlara yerel yönetimler olarak anne şefkati ile yaklaştıklarını belirten Başkan Savaş, “Devletler ve hükümetler baba gibidir. Yerel yönetimler ise anne gibidir. O yüzden de biz meselelere anne şefkati ile yaklaşıyoruz. Maalesef Birleşmiş Milletler dahil burayla ilişki kuran devletler soruna yüzeysel bakıyor. Suriye’nin ana damarı patlamış ve bu bölgede akan kan tüm bölgeyi olumsuz etkiliyor. Yanı başımızda yaşanan savaştan dolayı bu bölgede 9 yıldır insanlık dramı yaşıyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"