Vali Doğan’dan bir hamle de dericilik sektörü için

Yayınlanma Zamanı : 02 Kasım 2020 Saat: 12:10

Vali Doğan’dan bir hamle de dericilik sektörü için

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kireçlik Yarma Sistemi Ortak Üretim Tesisi yapımı ile ilgili protokolü imzaladı.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine, Vali Doğan’ın yanı sıra, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreter Onur Yıldız katıldı.

Hatay’ın tarihinin eski dönemlerinden bu yana varlığını sürdüren dericilik sektöründe teknolojik altyapının güçlendirilmesi için Kireçlik Yarma Sistemi Ortak Üretim Tesisi yatırımının yapılması ve ortak üretim çatısı altında sektöre katma değer kazandıracak altyapısının oluşturulması amacıyla hazırlanan protokolü Hatay Valisi Rahmi Doğan ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin imzaladı.

Proje sadece Hatay değil, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde dericilik alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerin ihtiyaçları bulunan teknolojiye ulaşmasına, üretimlerini ve kalitelerini arttırmalarına, bu sayede daha fazla istihdam yaratmalarına katkı sağlayacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"