İskenderun’da Deprem ve Doğal Afet Komisyonu oluşturuldu

Yayınlanma Zamanı : 02 Kasım 2020 Saat: 18:35

İskenderun’da Deprem ve Doğal Afet Komisyonu oluşturuldu

İskenderun Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan meclis toplantısında Deprem ve Doğal Afet Komisyonu kurulmasını kararlaştırdı. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında 5 gündem maddesiyle toplanan meclis gündeminde deprem, terör saldırısı ve yangın vardı.

Gündem dışı konuşumalarda Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve grubu bulunan partilerin grup başkanları, İskenderun’daki terör saldırısını kınarken, İzmir depremi ve ilçemizde yaşanan yangın nedeniyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Doğumevi kütüphaneye dönüşecek!

Başkan Fatih Tosyalı, her bir İskenderunlu adına toplamda 250 bin ağaç dikileceğini belirtirken, meclis üyelerine Ankara ziyaretleriyle ilgili gelişmeleri aktardı. Eski doğumevi hastenesinin kütüphaneye dönüşmesi için adımların atıldığını, 52 km’lik bisiklet yolunun proje ve hibe konusunda ki gelişmeleri takip ettiklerini söyleyen Başkan Tosyalı, kentsel dönüşümde, bakanlar kurulu kararını beklediklerini aktarırken, bakanlıktan bir iş makinası ve yüzlerce çöp konteyneri geleceğini ifade etti.

Deprem ve Doğal Afet Komisyon üyeliklerine Erdem Ünlüçetinkaya, Bülent Kırmızıoğlu, Sedat Bakır, İsa Saraçoğlu ve Mecit Boğusoğlu’nun seçildiği meclis toplantısında diğer gündem maddeleri şöyle;

1) Kamu kaynaklarının etkili ve verimli kullanılması yerel hizmetlerin dengeli dağılımı ile hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla Belediyemizde Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünün kurulması ve ayrıca 1 adet G.İ.H sınıfında 1. Dereceli Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü kadrosunun ihdas edilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

2) Belediyemizde çalıştırılan sözleşmeli personele uygulanacak mevzuat hükümlerine göre hazırlanan Disiplin Yönetmeliği ile ilgili gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

3) Belediyemiz lojmanlarına ait yönetmelik yeniden düzenlenmiş olup, gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

4) İskenderun Belediye Başkanlığı Amatör Spor Kulüplerine ve Amatör Sporculara ayni ve nakdi yardım yapılması, ödül verilmesi ile ilgili yönetmeliğin meclisçe görüşülerek gerekli kararın alınması ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"