Sahte içkiye ‘Öğle’ baskını!

Yayınlanma Zamanı : 30 Ekim 2020 Saat: 10:47

Sahte içkiye ‘Öğle’ baskını!

Hatay Valiliği İl Jandarma Komutanlığı, Defne İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde ele geçirdiği yaklaşık 3 ton sahte içki ile 6 ton rakı yapımında kullanılan damıtılmaya hazır üzüm posasını imha etti.

Defne ilçesi Ballıöz mahallesinde ikamet eden  S.Ö. ve R.U. isimli şahısların ikamet adreslerinde izinsiz olarak ticari amaçlı sahte rakı ürettiklerini tespit eden ekipler, KOM Şube Müdürlüğü ve ‘Öğle’ isimli uyuşturucu madde arama köpeği ile yapılan aramada 2.730 litre  sahte rakı, 6000 litre rakı yapımında kullanılan damıtılmaya hazır üzüm posası, 52 adet içerisinde rakı bulunan Jelikan diye tabir edilen bidon, 730 adet boş pet şişe ve 1 adet damıtma teknesi ele geçirdi.

Şüpheli 2 şahıs gözaltına alınırken, ele geçirilen kaçak alkol Defne İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince numune alınmasını müteakip imha edildi. Konuyla ilgili gözaltına alınan şüpheli şahıslar Defne Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"