5 gözaltı!

Yayınlanma Zamanı : 28 Ekim 2020 Saat: 22:10

5 gözaltı!

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, ilçede meydana gelen ve 2 teröristin etkisiz hale getirildiği saldırı girişimiyle bağlantılı oldukları şüphesiyle 5 zanlının gözaltına alındığı belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında zanlıların İstanbul, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır illerinde gözaltına alındığını duyuran İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, orman yangınlarıyla ilgili de soruşturma işlemlerinin devam ettiğini ifade etti.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması şöyle: “26.10.2020 günü Payas ilçesinde bir vatandaşın aracını gasp ederek İskenderun ilçe merkezine gelen iki bölücü terör örgütü mensubunun güvenlik güçlerince durdurulması sonucunda çıkan çatışmada bir terör örgütü üyesinin üzerinde bulunan patlayıcının infilak etmesi sonucu öldüğü, diğer bölücü terör örgütü üyesinin ise olay yerinden kaçarak saklandığı yerde çıkan çatışma sonucunda etkisiz hale getirildiği olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldığı ve yürütülen soruşturma kapsamında bugün itibari ile İstanbul, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır illerinde olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen toplam beş kişi gözaltına alınmıştır. Bunun yanında 27.10.2020 tarihinde İskenderun ilçesine bağlı Denizciler, Sarıseki ve Azganlık Mahallelerindeki ormanlık alanda çıkan yangınla ilgili olarak şu ana kadar ifadesine başvurulan kişilerin olayla ilgili bağlantısı olduğuna dair herhangi bir delil elde edilememiştir. Ancak olayla ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde soruşturma işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"