‘Cumhuriyet, Ata’mızın bize en büyük emaneti’

Yayınlanma Zamanı : 28 Ekim 2020 Saat: 16:26

‘Cumhuriyet, Ata’mızın bize  en büyük emaneti’

Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 97. yıldönümü münasebetiyle Hatay’da  çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törene Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu’nun yanı sıra, Garnizon Komutanı Tuğgenaral Orhan Akkurt, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman,  Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,   İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Sosyal Toplum Kuruluşları, askeri erkân ve kurum il müdürleri katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunmasının ardından Hatay Vali Yardıcısı Aydın Tetikoğlu’nun Anıt Şeref Defteri’ni imzalamasıyla devam etti.

Vali Yardımcısı Tetikoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük mirası Cumhuriyeti her şart altında koruma ve yaşatma kararlılığında olduklarını belirterek, şeref defterine şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; 

Türk milletinin, dünyanın askeri ve ekonomik bakımdan en güçlü devletlerine karşı verdiği istiklal mücadelesi ile bağımsızlık uğruna tarih sahnesinde yeniden dirilişinin ifadesi olarak Cumhuriyetimizin 97’ncı kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururu ile  manevi huzurlarınızdayız.

 Zamanın sömürgeci güçlerine karşı sizlerin önderliğinde yediden yetmişe kenetlenerek tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birini yazan milletimiz, bağımsızlık iradesini tüm dünyaya ilan etmiş ve bu zaferini cumhuriyetle taçlandırmıştır. 

Bizlere bıraktığınız en büyük miras olan Cumhuriyetin her şart altında korunması ve yaşatılması hepimizin ortak ve vazgeçilmez gayesi olup Cumhuriyetimizi daha da geliştirmek ve yüceltmek konusundaki kararlılığımız her geçen gün artarak devam etmektedir.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünüzün gereği olarak cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine kast edecek olanlara hak ettikleri karşılığı vermekten imtina etmedik ve asla etmeyeceğiz. 

Bu büyük günde manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyor ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhunuz Şad olsun.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"