“Amanoslar’da PKK’nın kökünü kazıdık”

Yayınlanma Zamanı : 27 Ekim 2020 Saat: 0:05

“Amanoslar’da PKK’nın kökünü kazıdık”

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun’daki hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtirken, güvenlik birimlerini başarılı operasyonlarından dolayı tebrik etti. Yapılan operasyonlar sonucu bugün itibariyle Amanoslarda PKK terör örgütünün imha edildiğini kamuoyuna duyuran Vali Doğan, istihbarı çalışmalar sonucu terör örgütünün kökünü kazıyan operasyonlar hakkında da bilgi verdi.

Valilik İskenderun Çalışma Ofisi’nde yaptığı açıklamada, Amanoslar’ın PKK terör örgütünün uzun yıllardır yerleştiği bir lokasyon olduğunu söyleyen Vali Doğan, “Zaman zaman 150 -200 arasında terörist gruplarının da bulunduğu bir bölge. 22 ağustosta güvenlik birimlerince yapılan operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilmişti. Ardından 18 Ekimde güvenlik birimlerince yapılan operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi. 19 Ekimde 1 teröristi sağ, bir teröristi ölü olarak yakalamıştık.  Sağ olarak yakalamış olduğumuz terörist gri listede aranan, HDP Muş Milletvekili Demir Çelik’in oğlu Yoldaş Selim Çelik bugün itibariyle adli birimler tarafından tutuklanmıştır. İstihbarat ekiplerimizin yapmış olduğu çalışma neticesinde 4 kişilik bir grubun 2 parti halinde birisi 28 Eylül, diğeri 10 Ekim tarihinde paramotor olarak tabir edilen bir uçan aletle Münbiç’ten kalkarak, sınır boyundan Amanoslara indiklerini tespit ettik. Güvenlik birimlerimizin çalışması 19 Ekimde neticesini verdi. Ve bir terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist de canlı olarak ele geçirildi. Bugün geri kalan 2 teröristin yerini istihbarat birimlerimiz tespit etti. TSK’ya bağlı hava unsurlarınca unsurlarınca saat:11.00 sularında teröristlerin bulunduğu noktalar hava kuvvetlerimiz tarafından vuruldu. Yine hem emniyet hem de polis harekat Timleri bölgede operasyonlara devam etti. Bugün İskenderun’a inen bu iki terörist güvenlik birimlerimizin Amanoslar’da sıkıştırması neticesinde kaçmayı tercih eden teröristlerdir. İlk etapta Payas’taki kontrol noktasında kısa bir temas yaşandı. Peşinden İskenderun çevre yolunda tekrar güvenlik birimlerimiz bunları sıkıştırdılar. Gelmiş oldukları araçtan inerek kaçarken bir terörist imha edildi ve kendisini o esnada patlattı. İkinci terörist yine güvenlik birimlerini takibi sonucu etkisiz hale getirildi. Bugün itibariyle Amanoslar’da PKK terör örgütü imha edilmiştir. Ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi kalmamıştır. Bunu gönül rahatlığı içerisinde tüm kamuoyuna, tüm halkımıza söylemek istiyorum. Güvenlik ekiplerimizi tebrik ediyorum. Her hangi bir can kaybı olmadan operasyonun sevk ve idare ettiler neticeyi aldılar. Birkaç yaralımız var bunların hayati tehlikesi yoktur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"