Yakında, burada fabrikalar yükselecek!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ekim 2020 Saat: 15:32

Yakında, burada fabrikalar yükselecek!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Erzin Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Yatırımcıları ile gerçekleştirilen toplantıya başkanlık etti.

Erzin Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Vali Doğan’ın yanısıra Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Erzin Kaymakamı Osman Demir, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhteşem Vural ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Erzin OSB’de biran önce fabrikaların yükselmesini istediklerini söyleyen Vali Doğan, “Aldığımız yol itibariyle bugün iyi bir noktadayız. Şu anda burası tüm yatırımcılar açısından yatırım yapılabilir hale geldi. İki hafta önce bir ihale yaptık ve boş parsellerimizin tahsilini gerçekleştirdik. Şuanda iki parselimiz boş ancak onları da talep eden yatırımcılar var. Büyük ihtimal onları da kısa süre içerisinde yatırımcıya tahsis edeceğiz. Niyetimiz biran önce burada fabrikaların yükselmesi. Bütün dünya ekonomik bir krizin içerisinden geçiyor Türkiye’de bunun içerisinde ama krizler fırsatları doğurur, dolayısıyla buradan yola çıkarak yatırım yapmanın uygun olacağını düşünüyorum. Burası yıllardır konuşulan, ‘Olacak mı? Olmayacak mı?’ tartışması yapılan bir organize sanayi bölgesiydi ama bugün görüyoruz ki; burasının bu şekilde hareketlenmesi ile birlikte hem İlimiz içerisindeki yatırımcılar hem de Türkiye’nin çeşitli illerindeki yatırımcılar buraya gelip yatırım yapmak istiyorlar. Artık buraya tamamlandı gözüyle bakıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"