Hatay’da 100 yeni fabrika açılacak!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ekim 2020 Saat: 10:49

Hatay’da 100 yeni fabrika açılacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yakında Hatay’da yeni kurulan 100 yeni fabrikanın açılışını aynı anda gerçekleştireceklerini duyurdu. Gaziantep’te yaptıkları 300 fabrikanın açılış töreninin ardından, tesislerin yeni olmadığına ilişkin iddiaların ortaya atılmasıyla eleştiri oklarının hedefi olan Bakan Varank, katıldığı bir radyo programında hem Gaziantep, hem de Hatay ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Gaziantep’te 300 fabrikanın açılışını yapmıştık. Gaziantep’te de sanayiciler özellikle rica ettikleri Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde sanayicilerle bir araya gelsin son dönemde açılışını yapmadığımız 300 tesisimizin açılışını yapalım. Bu fabrikalarımızın resmi açılışlarını gerçekleştirmiş olalım dedik. Biz de bir program düzenledik ve açılışı gerçekleştirdik. Muhalefet çıktı, eleştirilere başladı. Tabi ki bunlar çamur atmaya çalışacaklar ama biz kendimizden eminiz. Türk sanayisinden eminiz. Hatay’da yeni bir sanayi sitesi bitti.100 fabrikayı aynı anda açacağız. Bundan rahatsız olacaklar, biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz” dedi.

Hatay’daki 100 yeni fabrikanın, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin ortaklaşa yürüttüğü Türkiye’nin en büyük ihtisas sanayi sitesi olan Antakya Mobilyacılar ihtisas Sanayi Sitesi’nde inşa edildiği öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"