Hatay’ın yangınla ‘Savaş’ı!

Yayınlanma Zamanı : 10 Ekim 2020 Saat: 11:04

Hatay’ın yangınla ‘Savaş’ı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında Hatay’ın farklı noktalarında çıkan yangınlarla ilgili açıklama yaptı. Belen – İskenderun ve Arsuz’daki yangının yanısıra gece saatlerinde Dörtyol, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi ve Antakya Hal civarında da yangın çıktığını ifade eden Başkan Savaş, yangınların çok masumane olmadığına vurgu yaptı.

Yangınla ilgili sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını da belirten Başkan Savaş, “Çok farklı noktalarda yangın çıkt.Samandağ’da iki farklı bölgede, Dörtyol’da, gece İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nde, gece 3’te Antakya Hal civarında yangın çıktı. Farklı farklı noktalar. Her türlü ihtimal üzerinde durulması gerek.  Gece Arsuz’un iki uç noktası Hacıahmetli ve Karagöz arasında yangın çıkt. Çok masumane bir yangın gibi durmuyor. Sadece karada mücadele var. Rüzgar çok şiddetli ve yön değiştirebiliyor. İskenderun-Arsuz ve Belen ortasında başlayan yangın yer yer devam ediyor. Tam bitti derken, başka bir noktada 25 km. uzaklıkta yangın başlıyor. Şu anda Arsuz’a bağlı Nergizlik’te sıkıntı var.Sarımazı Müftüler ile Hacıahmetli Karagöz arasında 25 km. var.  Kışla’da dün saat 20.00’de, Karahüseyinli’de gece 01.30’da yangın kontrol altına alındı. Nergizlik’te de sabahın ilk ışıklarıyla mücadele de bütün ekiplerin koordinesiyle devam ediyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"