Yangının çıkış nedeni belli oldu

Yayınlanma Zamanı : 09 Ekim 2020 Saat: 14:05

Yangının çıkış nedeni belli oldu

Belen Sarımazı’da çıkan rüzgarın etkisiyle İskenderun ve Arsuz’a da sıçrayan yangına 4 bir koldan müdahaleler devam ederken, yangın söndürme çalışmalarına Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte belediye başkanları da eşlik etti.

Henüz kontrol altına alınamayan yangınla ilgili Hatay Valisi Rahmi Doğan, şu açıklamayı yaptı,  “9 Ekim 2020 Cuma günü saat 10.00 sıralarında İskenderun ve Belen İlçelerimiz arasında bulunan Sarımazı Mahallesi TOKİ ve İssume bölgesi arasındaki yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda trafo patlaması sonucu meydana gelen orman yangınına uçak, helikopter, arazöz ve dozerle birlikte müdahale ekipler tarafından yapılmakta olup, şiddetli rüzgârlarında etkisi ile büyüyen yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir. Risk altındaki yerleşim yerlerinde tahliye işlemleri başlatılmıştır. Şiddetli rüzgârın etkisiyle havadan müdahalede zorluklar çekilen yangını, en kısa sürede kontrol altına almak için yangın söndürme çalışmaları hızla devam etmektedir. Valiliğimiz tarafından gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"