Medeniyetler Beşiği’nden Azerbaycan’a kardeşlik vurgusu!

Yayınlanma Zamanı : 08 Ekim 2020 Saat: 12:09

Medeniyetler Beşiği’nden Azerbaycan’a kardeşlik vurgusu!

Dünyaya ilahilerle barış mesajları veren Antakya Medeniyetler Korosu, bu kez kardeş ülke Azerbaycan için söyledi. Antakya Medeniyetler Evi’nde Koro Şefi Yılmaz Özfırat eşliğinde bir araya gelen koro, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’a ve Azerbaycan’a ithafen ‘Yaşa Azerbaycan ve Can Karabağ” türkülerini seslendirerek destek mesajları verdi. Koro ayrıca, Azerbaycan ile Türk Bayrağı’nı yanyana asarak, birlik – beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapmayı da unutmadı.

Antakya Medeniyetler Korosu’nun ezgilerle yaşama, güzelliğe, sevmeye, barışa ve kardeşliğe dikkat çektiğini, hepsinden önemlisi de üç semavi dinin kardeşçe yaşama kültürünü göstermeye çalıştıklarını ifade eden oro Şefi Yılmaz Özfırat, “Azerbaycan topraklarına yapılan saldırıyı kınamak ve oradaki soydaşlarımıza destek için bu şarkılarımızı kardeşlerimize yolluyoruz. Bizler için Azerbaycan dost değildir, dostlar sonradan olan yakınlıklar içindir. Azerbaycan bizim kardeşimizdir. Kardeşlerimize destek olmak için onlara buradan iki tane güzel parça armağan etmek için toplanmış bulunmaktayız. Parçaların bir tanesi Karabağ isimli parçadır bir diğeri ise Yaşa Azerbaycan isimli parçadır. Karabağ isimli parça uzun yıllar o bölgede söylenen bir parçadır. Yaşa Azerbaycan’da, Azerbaycan’daki bütün askerlerin bildiği ve sevdiği parçalardandır. O yüzden bu iki manalı parçayı seçtik. Antakya Medeniyetler Korosu olarak, acilen oradaki çatışmaların son bulmasını istiyoruz. Çünkü her gün haberlerde izlediğimiz ve basından aldığımız bilgiler sonucunda, olay sadece Karabağ’da geçmiyor. Ermenistan’ın artık Azerbaycan’ın içerisine de roketleri ve füzeleri attığını öğrendikçe de içimiz kan ağlıyor. O yüzden oradaki savaşın bir an önce bitmesini istiyoruz. Ermenilerin tekrar Ermenistan’a dönüp, Karabağ’ı esas sahibi olan Azerbaycan’a bırakmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

https://www.instagram.com/tv/CGDeKHhJmKp/?utm_source=ig_web_copy_link

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"