Haberi okuduğunuzda ‘yok artık’ diyeceksiniz!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2020 Saat: 11:40

Haberi okuduğunuzda ‘yok artık’ diyeceksiniz!

Antakya’da arkadaşlarıyla iddiaya girerek önünde seyir halindeki motosiklete bilerek çarpan otomobil sürücüsüne para ceza uygulandı, aracı da trafikten men edildi. 31 NV 311 plakalı otomobili kullanan K.B’nin yanındaki arkadaşlarıyla iddiya girip, yaşlı çiftin bulunduğu motosiklete kasıtlı olarak çarptığı görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşması üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, adresini tespit ettikleri sürücüyü gözaltına aldı.

Sosyal medyada tepkilere neden olan trafikte tehlike yaratacak şekilde araç kullanma olayı ile ilgili Hatay Valiliği de şu açıklamayı yaptı: “05.10.2020 tarihinde sosyal medyaya yansıyan Antakya ilçemizdeki Eski Devlet Hastanesi civarında otomobili ile önünde seyreden motosiklete kasıtlı olarak çarpmak suretiyle 2 vatandaşımızı hafif yaralayan ve bu video görüntülerini sosyal medya ortamı aracılığıyla paylaşan otomobil sürücüsü trafik şube ekiplerimizce tespit edilmiş olup, otomobil sürücüsüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun, kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde araç sürmek, yakın takipte bulunmak,  Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak maddelerinden olmak üzere idari para cezası uygulanmış, ayrıca otomobil sürücüsünün Trafik Yönetmeliği 90. madde gereğince sürücü belgesine geçici olarak el konulmuştur. Otomobil sürücüsü hakkında trafik güvenliğini tehlikeye attıkları gerekçesiyle gerekli adli tahkikata başlanılmış, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla şahıs gözaltına alınmıştır. Trafik kurallarına uymayarak vatandaşlarımızın rahat ve huzurunu bozanlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"