Sınır ötesindeki sağlık personeline moral ziyaret

Yayınlanma Zamanı : 01 Ekim 2020 Saat: 20:30

Sınır ötesindeki sağlık personeline moral ziyaret

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, Suriye İdlip harekat bölgesine sağlık hizmetleri desteği amacıyla Cilvegözü Sınır Kapısında konuşlanmış bulunan UMKE Acil müdahale çadırında görev yapan sağlık personeli ve acil çalışanlarına moral ziyareti gerçekleştirdi.

Daha sonra Reyhanlı Oğulpınar Hudut Karakoluna geçerek buradaki UMKE ambulans çadırını ve ekibini de ziyaret eden Hambolat’a Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Yavuz da eşlik etti.

Sınırda zaman kavramı gözetmeksizin 7/24 esasına göre görev yürüten sağlık personellerine psikolojik moral, motivasyon veren ve sıhhi teçhizat eksikliklerini tespit eden Hambolat, ’Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olmasının unsurlarından birisi de sınır ötesi operasyonlarda askeri personellerimiz ve savaş mağduru insanlara her türlü yardımı karşılıksız sunmasıdır. Bizler de sağlık personellerimiz ve ekibimizle devletimizin büyüklüğüne gölge düşürmeyecek şekilde canla başla görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz. Sınırın bu noktasında görev yapmak gerçekten büyük bir sabır ve özveri istemektedir. Bu tür görevler koordinasyon dikkat ve hız isteyen görevler olup en küçük bir hatayı bile affetmemektedir. Sınırın bu noktasında canla, başla görev yürüten, hepsi birbirinden kıymetli ve özel olan tüm sağlık personellerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca harekat bölgesinde ve sınırın bu noktasında görevli olan tüm askeri personellerimize güç, kuvvet ve muvaffakiyetler diliyorum’’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"