Nazan Savaş’tan önemli maske önerisi

Yayınlanma Zamanı : 29 Eylül 2020 Saat: 16:48

Nazan Savaş’tan önemli maske önerisi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nazan Savaş,  Koronavirüs salgınıyla birlikte hayatımıza dahil olan maskelerde ipek kumaş kullanılmasını önerdi. Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı en etkili koruma yöntemleri arasında bulunan ve  zorunlu hale gelmesiyle daha çok önem kazanan maskelerde iyi bir filtreleme ve rahat nefes alış verişi için ipek kumaş tercih edilmesini ifade eden Savaş, sosyal medya hesabında üç aydır kullandığı maskeyi paylaşarak, yıkayıp, ütülemesine rağmen deforme olmadığına dikkat çekti.

Nazan Savaş, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak ipek maskeyi diğer maskelerden ayıran özellikleri de şöyle sıraladı; “Maskeler rahat nefes aldırmalı, kapsayıcılığı yüksek  olmalı, damlacık, aerasol geçirmemeli ve üzerine  nüfuz ettirmemeli,  alerji yapmamalı, nemlenmemeli, kolay temizlenebilmeli, üzerinde bakteri barındırmamalıdır. %100 ipek maskemi 3 aydır kullanıyorum. Defalarca yıkadım, ütüledim. Deforme olmadı, yeniliğini kaybetmedi. Rahat nefes alabiliyorum, damlacık ve aerasola maruz kalmıyorum, başkalarını muruz etmiyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"