‘İskenderun’a gitmek için 7 iyi sebep’

Yayınlanma Zamanı : 28 Eylül 2020 Saat: 11:00

‘İskenderun’a gitmek için 7 iyi sebep’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın uygarlıkların, inançların, renklerin, kültürlerin bir arada, kardeşçe yaşadığı medeniyetler ve hoşgörü şehri Hatay’ın ilçelerini tanıtma turuna İskenderun ile devam etti.

‘İskenderun’a gitmek için 7 iyi sebep’ başlığıyla deniz ve liman kenti ilçenin özelliklerini anlatan başkan Savaş, “İskenderun, Hatay’ın en güzel ve en büyük ilçelerinden biri olduğu kadar, ülkemizin de en zengin ilçelerinden biridir. Sık sık çan ve ezan sesleri duyulan ilçe Hatay’da olduğu gibi dillerin ve dinlerin biradara kardeşçe yaşadığı bir ilçedir. Liman kenti olması ve deniz lezzetleriyle damaklarınızı şenlendireceğiniz ilçenin kordonunda yapacağınız yürüyüş paha piçilmez” dedi.

İskenderun’a gitmek için Antik Kent, Kiliseler, KaptanPaşa Cami, Karadeniz’i aratmayacak yaylaları, İskenderun lezzetleri, Deniz Mahsülleri ve büyük bir akvaryum gibi nitelendirdiği İskenderun Körfezi’nden bahseden Başkan Savaş, bu ana başlıklar altında bakın İskenderun’u nasıl anlattı:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"