Buket ve Zeynep’in katiline müebbet

Yayınlanma Zamanı : 27 Eylül 2020 Saat: 12:51

Buket ve Zeynep’in katiline müebbet

Ukrayna’da Tıp Fakültesi’nde okuyan eski kız arkadaşı Samandağlı Buket Yıldız ve ev arkadaşı Zeynep Hüsünbeyi’ni bıçaklayarak öldüren Hüsnü Can Çökmez, iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İki yıl önce, Ukrayna’da tıp öğrenimi gören, biri Samandağlı 2 Türk kız öğrenciyi evlerinde öldüren katil sanığı Hüsnü Can Çökmez’in İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına maktuller Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi’nin ailesi ile avukatları katıldı.

Buket Yıldız’ın annesi Cenan Yıldız,  “Meydana gelen olay nedeniyle bütün ailece perişan olmuş durumdayız. Cezalandırılsın” dedi. Buket Yıldız’ın babası Hikmet Levent Yıldız da sanığın hiçbir indirimden yararlandırılmadan cezalandırılmasını istedi. 

Zeynep Hüsünbeyi’nin babası Yurdal Hüsünbeyi ise, “Sanık hem bizi hem de Buket’in ailesini mahvetmiştir. Hiçbir indirimden yararlanmamasını talep ediyorum” dedi.

Sanık Çökmez, tasarlayarak kasten öldürmek’ ve ‘bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırma ‘ suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"