Başarıda İSTE’nin temeli sağlam!

Yayınlanma Zamanı : 21 Eylül 2020 Saat: 21:36

Başarıda İSTE’nin temeli sağlam!

Teknofest 2020’de heyecan Gaziantep şehrinde devam ederken, hafta sonu gerçekleştirilen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tübitak) İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışması finaline İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci’de katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile Baykar Savunma Teknik Müdürü ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Gaziantep Valisi Davut Gül, Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü ve İSTE Kurucu Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’de yarış ve final programına katılım gösterenler arasında yer alırken, 101 takımın katıldığı yarışma Alleben Göleti’nde gerçekleştirildi. 100 binin üzerinde rekor başvuru yapılan yarışmalara pandemi sürecinde olunması nedeniyle protokol ve yarışmacılar haricince izleyici alınmadı ve kıyasıya mücadeleler online olarak takip edildi.

 “Takımlarımızı Yalnız Bırakmayacağız”

Uzay ve Havacılıkta geleceğimize yön verecek adımları atan pırıl pırıl gençlerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depci “Finale kalan tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. İSTE Rektörlüğü olarak Gaziantep final etaplarında da onları yalnız bırakmayacak ve takımlarımızın yanlarında olacağız. Proje başvurusu yapan üniversiteler arasında Türkiye de zaten 4. olarak önemli bir başarı yakalamıştık. Çeşitli kategorilerde yarışan 7 takımımızdan da finallerde güzel haberler bekliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha İSTE Rektörlüğü olarak kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Öte yandan 24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan finallerde, 389 öğrenci ile toplamda 50 proje başvurusu yapan İSTE temsilcilerinin 16 projesi on elemeyi geçmiş ve 7 projeyle finale kalmayı başarmıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"